לקוחות ממליצים

Maccabi

"הספר ממש מקסים, והמשפחה הפרטית שלי מאוד נהנת והיתה גאה לראות את עצמה כחלק מהספר..."

אורנה בר, עוזרת למנהלת השיווק, מחוז י"ם והשפלה

 

HaBeinleumi

"הרעיון היפה זכה לתגובות אוהדות של העובדים..."

שני נורליאן, מדור פרט ורווחה

 

Dania

"תודה על השירות המקצועי והתיאום המעולה. הלקוחות שלנו אהבו מאד את הספר 'מסע קולינרי' שבחרנו להעניק..."

הילה צור, לשכת מנכ"ל

 

Siemens

"ברצוננו להודות לצוות מפה של שיתוף הפעולה, על האוזן הקשבת ועל מהירות הביצוע של ההזמנה. אכן התוצאה טובה ויפה ואנחנו בהחלט שבעי רצון..."

שרון, חברת סימנס

 

volvo

"חילקנו את הספר חגים אוכלים מטיילים ללקוחות מועדון VOLVOXC וקיבלנו תגובות מדהימות. זאת הפעם השנייה שאנחנו נותנים במתנה ספר של מפה ותמיד המתנה היא בינגו. קשה לפספס עם מתנה כל כך איכותית."

נחום חוגי, מנהל מכירות ארצי

 

Cal

"חילקנו לבכירי המשק הישראלי כשי את ספר הפיקניקים הישראלי של חברת מפה, התגובות שקיבלנו על השי היו מצוינות..."

משה דב, מנהל ערוץ חברות

 

Colmobil

"חברת 'מפה' מקפידה להעניק חוויית שרות ואיכות מוצרים ברמה גבוהה אשר שמאפשרת לנו להעניק לכל לקוחותינו מוצרים ברמה מוקפדת ביותר..."

מאיה לוין, אחראית רווחה ותקשורת ארגונית

 

bactlab-logo

"היה ממש תענוג לעבוד איתכם! מפת הטעמים שהופקו עבור לקוחותינו במקצועיות, בזריזות ואדיבות זכתה לאהדה רבה והשיגה את מטרתה. אשמח לעבוד איתכם שוב..."

לאה קאלו, מנהלת אדמיניסטרטיבית

 

Materna

"מטרנה שמחה לשתף פעולה עם חברות תוכן ומוצרים איכותיים כמו 'מפה', ולכן הפיקה עבור לקוחותיה הצעירים את הספר מטיילים עם קטנטנים"

נגה קליגר, מנהלת שיווק דיגטלי וקידום מכירות

 

egged

"מפות אגד, שהפקתם במקצועיות רבה ובשיתוף פעולה ראוי לציון, חולקו לכלל חברי אגד ומשמשות אותם לתור את הארץ ולנוע בכבישיה ביעילות ובהנאה..."

אסף דבלינגר, אגף שיווק

 

Suzuki

"מפות סוזוקי אשר הופקו על ידכם מחולקות כשי ללוקות סוזוקי בישראל. המפות זכו לתשבחות בזכות היותן שימושיות, עדכניות ונאות"

דן גפני, סמנכ"ל מנהל מותג סוזוקי

 

Limat

"היחס היה מקצועי, המחיר הוגן והאטלסים הגיעו בזמן ולשביעות רצוננו" 

גיורא אלוני, מנכ"ל

sufim_big

גודל: 15.5X21 ס''מ

מספר עמודים: 637

אזל מהמלאי

כריכה: קשה עם מעטפת

 

הסופים

 

מאת פרופסור שרה סבירי

 

המסורת המיסטית באסלאם, הידועה בשם סוּפיוּת, היא ביטוי לרצונם של יחידים וקבוצות לבקש את קרבתו האינטימית של האל באמצעות החוויה וההתבוננות. הסוּפִיות הניבה יבול מרשים ביותר של טקסטים בעלי עוצמה פואטית, הגות מעמיקה ותעוזה דתית יוצאת דופן. בספרות הסוּפִית משתקף עולמם הפנימי של המורים הסוּפים ותלמידיהם באמצעות אמירותיהם, שיריהם, דרכי ההוראה ואורחות החיים שהנחילו, חזיונותיהם, מעשיהם המופלאים והתנסויותיהם המיסטיות. מדובר בזרם מיסטי שהניב כמה מן השיאים המרשימים ביותר בספרות העולם. כתבי הסופים מתווים את הדרך לקשר עם האל, ומעניקים הסברים פסיכולוגיים ופילוסופיים מעמיקים המסייעים במימוש הדרך הזאת. הדרך הסופית היא דרך שונה בתכלית מדרכו של האסלאם הקנאי שבו וכמעט רק בו נתקל איש המערב.

 

הספר מכיל מבחר של קטעים שתורגמו מערבית ומפרסית מתוך למעלה מ-500 טקסטים סופיים, החל בימיה הראשונים של הסופיות ועד לימינו. הקטעים מלווים בהסברים מאירי עיניים על הדרך הסופית ועל האמונה המיסטית שמאחוריה.

 

האנתולוגיה מחולקת לשערים, לפי נושאים: הסופים בעיני עצמם, החבורה הסופית, תחנות ומצבים, פרקטיקות סופיות, הפסיכולוגיה הסופית והידיעה המיסטית. לכל פרק כתבה פרופ' סבירי הקדמה על הנושא ולאחר מכן מופיעים הכתובים הסופיים המדגימים את אותו נושא. בסוף הספר מופיעים נספח שמות, מפתח פסוקים מהקוראן, קיצורים, ביבליוגרפיה ומפתח כללי.

 

פרופ' שרה סבירי היא בוגרת האוניברסיטה העברית בה לימדה שנים רבות. בעבר לימדה גם באוניברסיטה של לונדון ובאוניברסיטת אוקספורד. בשנים האחרונות חזרה ללמד באוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים לערבית ולמדע הדתות. האנתולוגיה הסוּפִית היא תולדת שנים רבות של התעמקות במסורת המיסטית הסופים לא רק במחקר אקדמי, אלא גם במפגשים עם מורים סופים ובהתנסות אישית במדיטציה הסופית.

 

האנתולוגיה מיועדת הן לקוראים המבקשים לטעום, באופן אותנטי ככל האפשר, מטעמה של המיסטיקה הסֿוּפִית, הן לחוקרים ולתלמידים של שיטות דתיות ומיסטיות אחרות, שעד כה עמד לרשותם מבחר מצומצם מדי או ייחודי מדי של טקסטים סֿוּפִים בתרגומים לשפות אירופאיות, ועוד מועט מזה בעברית. היא מיועדת גם לחוקרים ותלמידים של דת האסלאם וספרותה, אשר על אף בקיאותם בערבית או בפרסית ובספרות האסלאם, נותרה הספרות הסֿוּפִית דרך כלל זרה להם ומסוגרת בתוך עצמה.

 

האנתולוגיה רואה אור בסדרת הדתות של ההוצאה לאור של אוניברסיטת ת"א והוצאת מפה, בעריכת פרופ' אביעד קליינברג, בשיתוף המכון לתרגומי מופת.  

 

דאנאקוד : 396-400 מסת''ב : 965-521-081-2

 

 sufim_big

 

 

 

קטלוג